PLUS TUNNEL

Seri imalat parçaların , plastik kasaların yıkanması için tasarlanmış basınçlı sistem yıkama makinalarıdır. Temizlenecek ürünler ,ürünlere göre özel tasarlanmış konveyör üzerinde ; ön yıkama,yıkama,durulama,su sıyırma,kurutma işlemleri yapılarak temizlenir.Opsiyonel olarak Proses ihyiyaçlarına göre ; Pasivasyon,Yağlama,Fosfatlama,Aşındırma ,Dİ Su ile durulama işlemleri de yapılabilir /önerilebilir.Yıkama tanklarında isitma ;elektrikli,eşanjörlü veya brülörlü olarak yapılabilir.

Tünel tip  yıkama makinalarımızda  ; Filitrasyon,Buhar emiş,Bölümler arası perdeler,Yıkama  bölümleri arasında sıvı geçişlerini engelleyen sıyırma biçakları,manometreler,pompa basınç ayarları,standart özelliklerdir.Makinada kullanılan tüm ekipmanlar paslanmaz çelik malzemeden imal edilmiştir.Tüm ekipmanlar kolaylıkla sökülüp takılabilir özelliktedir.

Konveyör hızı  , hız kontrol cihazı ile ayarlanabilmekte olup proses süreleri ,yıkama sıcaklık değerleri PLC ekran üzerinden kontrol edilmektedir.Gıda sektörüne yönelik ,kasa ,tepsi ,gıda ekipmanı , vb. malzemeler için imal edilen yıkama tünelleirmizde opsyonel olarak sterilizasyon ve / veya buhar üniteleri de bunmaktadır. 

Temizlik ,  saygı işidir, başaran çağdaş üreticidir.Gıda sektörüne yönelik  özel makinalar çok özel fiatlarla imal edilmektedir.

-STEP by STEP /ADIM ADIM KONUMLANDIRAN   YIKAMA TÜNELLERİ –PLUS SMART TUNNEL 

Hassas parçalar için özel konumlandırılmış nozül  ve kurutma sistemlerini içermektedir.İhtiyaca göre ultrasonik sisteminde kullanilabildiği özel yıkama tünelimiz ile ilgili firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

TÜNEL TİP YIKAMA MAKİNALARIMIZ

TENCERE   EVYE  YIKAMA  TÜNELİ  (POT/SINK TUNNEL)
 : Seri  üretilen tencere,cezve,çaydanlık vb.mutfak ürünleri  ve seri  imalat evyelerin yıkanması için tasarlanan basınçlı sistem tünel tip yıkama makinalarıdır .Yıkanan ürünler  kuru  , su/kireç lekesi kalmadan teslim edilmektedir.

PLASTİK KASA YIKAMA TÜNELİ (CRATES TUNNEL) : Meyve sebze,et ,balık,tavuk   ve gıda ürünlerinin taşımasnda kullanılan kasalar başta olmak üzere,metal eşya,otomotiv parçaları ,kozmetik ürünlerin taşındığı kasaların bakım amaçlı yıkandığı tünellerimizde kasalarınız  tam olarak kurutulmaktadır.

OTOMOTİV  PARÇALARI-METAL PARÇA  YIKAMA TÜNELİ  Yıkanacak parçanı  özelliklerine göre belirlenen  yıkama ,pasivasyon ,kurutma ,yağlama  proseslerinden oluşan tünel  tip yıkama makinalarıdır.

Gıda sektörüne yönelik ; tepsi yıkama tüneli,trolley yıkama,peynir kalıbı yıkama,hamur(kıyma) taşıma arabası yıkama,taşıma-servis  arabası yıkama,et taşıma arabası yıkama, çikolata kalıbı ve plakası  yıkama makinası,peynir kalıbı yıkama makinası,ve her türlü gıda ekipmanı , vb. malzemeler için imal edilen yıkama tünellerimizde opsyonel olarak sterilizasyon, ve / veya buhar üniteleri de bunmaktadır.

OPSiYONLAR

PLUSS  TÜNEL  yıkama makinalarında ihtiyaca ,proseslere göre aşağıdaki opsyonel ekipmanlar ,işlemler uygulanabilir/önerilebilir.

  • FİLİTRASYON
  • HASSAS FİLİTRASYON
  • YAĞ SIYIRICI
  • OTOMATİK KİMYASAL DOZAJLAMA ÜNİTESİ
  • YÜKLEME - BOŞALTMA KONVEYÖRÜ
  • PARÇALARA ÖZEL TASARIM , FİKSTÜR VE SEPETLER
  • BUHAR GERİ DÖNÜŞÜM SİSTEMİ